Cornell Dubilier Knowles CD7FA511JO3
Part No.:
CD7FA511JO3
Datasheet:
CD7FA511JO3.pdf
Description:
CAP MICA 510PF 5% 100V RADIAL
Shipping
CD7FA511JO3 Specifications
Capacitance:
510 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.173" (4.40mm)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.126" W (7.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)