Cornell Dubilier Knowles CD7FA122FO3
Part No.:
CD7FA122FO3
Datasheet:
CD7FA122FO3.pdf
Description:
CAP MICA 1200PF 1% 100V RADIAL
Shipping
CD7FA122FO3 Specifications
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.173" (4.40mm)
Size / Dimension:
0.319" L x 0.154" W (8.10mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max):
0.299" (7.60mm)