Cornell Dubilier Knowles CD5FY331JO3
Part No.:
CD5FY331JO3
Datasheet:
CD5FY331JO3.pdf
Description:
CAP MICA 330PF 5% 50V RADIAL
Shipping
CD5FY331JO3 Specifications
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.118" (3.00mm)
Size / Dimension:
0.272" L x 0.181" W (6.90mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)