Cornell Dubilier Knowles CD5FA201JO3
Part No.:
CD5FA201JO3
Datasheet:
CD5FA201JO3.pdf
Description:
CAP MICA 200PF 5% 100V RADIAL
Shipping
CD5FA201JO3 Specifications
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.118" (3.00mm)
Size / Dimension:
0.272" L x 0.189" W (6.90mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)