Cornell Dubilier Knowles CD5EC820JO3F
Part No.:
CD5EC820JO3F
Datasheet:
CD5EC820JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 82PF 5% 300V RADIAL
Shipping
CD5EC820JO3F Specifications
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.118" (3.00mm)
Size / Dimension:
0.272" L x 0.161" W (6.90mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)