Cornell Dubilier Knowles CD5EC510JO3
Part No.:
CD5EC510JO3
Datasheet:
CD5EC510JO3.pdf
Description:
CAP MICA 51PF 5% 300V RADIAL
Shipping
CD5EC510JO3 Specifications
Capacitance:
51 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.118" (3.00mm)
Size / Dimension:
0.272" L x 0.142" W (6.90mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)