Sumida America Components Inc. CD43T125NP-330KC
Part No.:
CD43T125NP-330KC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CD43T125NP-330KC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 650MA 540MOHM SMD
Shipping
CD43T125NP-330KC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CD43/T125
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
650 mA
Current - Saturation (Isat):
560mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
540mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)