Cornell Dubilier Knowles CD42FD473KP3
Part No.:
CD42FD473KP3
Datasheet:
CD42FD473KP3.pdf
Shipping
CD42FD473KP3 Specifications
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.063" (27.00mm)
Size / Dimension:
1.469" L x 0.449" W (37.30mm x 11.40mm)
Height - Seated (Max):
0.909" (23.10mm)