Cornell Dubilier Knowles CD42FD393JP3
Part No.:
CD42FD393JP3
Datasheet:
CD42FD393JP3.pdf
Shipping
CD42FD393JP3 Specifications
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.063" (27.00mm)
Size / Dimension:
1.449" L x 0.402" W (36.80mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
0.902" (22.90mm)