Cornell Dubilier Knowles CD42FA913JP3
Part No.:
CD42FA913JP3
Datasheet:
CD42FA913JP3.pdf
Shipping
CD42FA913JP3 Specifications
Capacitance:
0.091 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
1.063" (27.00mm)
Size / Dimension:
1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):
0.941" (23.90mm)