Cornell Dubilier Knowles CD30FD562JO3F
Part No.:
CD30FD562JO3F
Datasheet:
CD30FD562JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 5600PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD30FD562JO3F Specifications
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.780" L x 0.291" W (19.81mm x 7.40mm)
Height - Seated (Max):
0.870" (22.10mm)