Cornell Dubilier Knowles CD30FD153JO3F
Part No.:
CD30FD153JO3F
Datasheet:
CD30FD153JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 0.015UF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD30FD153JO3F Specifications
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.811" L x 0.390" W (20.60mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):
0.902" (22.90mm)