Cornell Dubilier Knowles CD30FD103JO3
Part No.:
CD30FD103JO3
Datasheet:
CD30FD103JO3.pdf
Description:
CAP MICA 10000PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD30FD103JO3 Specifications
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.799" L x 0.339" W (20.30mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)