Cornell Dubilier Knowles CD30FC303GO3F
Part No.:
CD30FC303GO3F
Datasheet:
CD30FC303GO3F.pdf
Description:
CAP MICA 0.03UF 2% 300V RADIAL
Shipping
CD30FC303GO3F Specifications
Capacitance:
0.03 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.831" L x 0.461" W (21.10mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max):
0.921" (23.40mm)