Cornell Dubilier Knowles CD30FA363FO3
Part No.:
CD30FA363FO3
Datasheet:
CD30FA363FO3.pdf
Description:
CAP MICA 0.036UF 1% 100V RADIAL
Shipping
CD30FA363FO3 Specifications
Capacitance:
0.036 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.831" L x 0.449" W (21.10mm x 11.40mm)
Height - Seated (Max):
0.921" (23.40mm)