Cornell Dubilier Knowles CD30FA333GO3
Part No.:
CD30FA333GO3
Datasheet:
CD30FA333GO3.pdf
Description:
CAP MICA 0.033UF 2% 100V RADIAL
Shipping
CD30FA333GO3 Specifications
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.831" L x 0.441" W (21.10mm x 11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.909" (23.10mm)