Cornell Dubilier Knowles CD19FD512JO3
Part No.:
CD19FD512JO3
Datasheet:
CD19FD512JO3.pdf
Description:
CAP MICA 5100PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD19FD512JO3 Specifications
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.709" L x 0.370" W (18.00mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.591" (15.00mm)