Cornell Dubilier Knowles CD19FD432JO3
Part No.:
CD19FD432JO3
Datasheet:
CD19FD432JO3.pdf
Description:
CAP MICA 4300PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD19FD432JO3 Specifications
Capacitance:
4300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.689" L x 0.331" W (17.50mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max):
0.571" (14.50mm)