Cornell Dubilier Knowles CD19FD392JO3
Part No.:
CD19FD392JO3
Datasheet:
CD19FD392JO3.pdf
Description:
CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD19FD392JO3 Specifications
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.689" L x 0.311" W (17.50mm x 7.90mm)
Height - Seated (Max):
0.559" (14.20mm)