Cornell Dubilier Knowles CD19FD332GO3
Part No.:
CD19FD332GO3
Datasheet:
CD19FD332GO3.pdf
Description:
CAP MICA 3300PF 2% 500V RADIAL
Shipping
CD19FD332GO3 Specifications
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.681" L x 0.291" W (17.30mm x 7.40mm)
Height - Seated (Max):
0.551" (14.00mm)