Cornell Dubilier Knowles CD19FD331FO3
Part No.:
CD19FD331FO3
Datasheet:
CD19FD331FO3.pdf
Description:
CAP MICA 330PF 1% 500V RADIAL
Shipping
CD19FD331FO3 Specifications
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)