Cornell Dubilier Knowles CD19FD272GO3F
Part No.:
CD19FD272GO3F
Datasheet:
CD19FD272GO3F.pdf
Description:
CAP MICA 2700PF 2% 500V RADIAL
Shipping
CD19FD272GO3F Specifications
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.681" L x 0.272" W (17.30mm x 6.90mm)