Cornell Dubilier Knowles CD19FD222JO3F
Part No.:
CD19FD222JO3F
Datasheet:
CD19FD222JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 2200PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD19FD222JO3F Specifications
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.669" L x 0.252" W (17.00mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
0.532" (13.50mm)