Cornell Dubilier Knowles CD19FD122JO3
Part No.:
CD19FD122JO3
Datasheet:
CD19FD122JO3.pdf
Description:
CAP MICA 1200PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD19FD122JO3 Specifications
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.661" L x 0.220" W (16.80mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):
0.520" (13.20mm)