Cornell Dubilier Knowles CD19FD101JO3F
Part No.:
CD19FD101JO3F
Datasheet:
CD19FD101JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 100PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD19FD101JO3F Specifications
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)