Cornell Dubilier Knowles CD16FD132JO3
Part No.:
CD16FD132JO3
Datasheet:
CD16FD132JO3.pdf
Description:
CAP MICA 1300PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD16FD132JO3 Specifications
Series:
CD16
Capacitance:
1300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)