Cornell Dubilier Knowles CD15FD271GO3F
Part No.:
CD15FD271GO3F
Datasheet:
CD15FD271GO3F.pdf
Description:
CAP MICA 270PF 2% 500V RADIAL
Shipping
CD15FD271GO3F Specifications
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Size / Dimension:
0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
0.390" (9.90mm)