Cornell Dubilier Knowles CD15FD221JO3F
Part No.:
CD15FD221JO3F
Datasheet:
CD15FD221JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 220PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD15FD221JO3F Specifications
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Size / Dimension:
0.461" L x 0.201" W (11.70mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.382" (9.70mm)