Cornell Dubilier Knowles CD15FD201FO3F
Part No.:
CD15FD201FO3F
Datasheet:
CD15FD201FO3F.pdf
Description:
CAP MICA 200PF 1% 500V RADIAL
Shipping
CD15FD201FO3F Specifications
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Size / Dimension:
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.382" (9.70mm)