Cornell Dubilier Knowles CD15FD131JO3
Part No.:
CD15FD131JO3
Datasheet:
CD15FD131JO3.pdf
Description:
CAP MICA 130PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD15FD131JO3 Specifications
Capacitance:
130 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Size / Dimension:
0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.370" (9.40mm)