Cornell Dubilier Knowles CD15FC681JO3
Part No.:
CD15FC681JO3
Datasheet:
CD15FC681JO3.pdf
Description:
CAP MICA 680PF 5% 300V RADIAL
Shipping
CD15FC681JO3 Specifications
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Size / Dimension:
0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
0.390" (9.90mm)