Cornell Dubilier Knowles CD15ED680GO3
Part No.:
CD15ED680GO3
Datasheet:
CD15ED680GO3.pdf
Description:
CAP MICA 68PF 2% 500V RADIAL
Shipping
CD15ED680GO3 Specifications
Series:
CD15
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.358" (9.10mm)