Cornell Dubilier Knowles CD15ED620GO3F
Part No.:
CD15ED620GO3F
Datasheet:
CD15ED620GO3F.pdf
Description:
CAP MICA 62PF 2% 500V RADIAL
Shipping
CD15ED620GO3F Specifications
Capacitance:
62 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Size / Dimension:
0.449" L x 0.169" W (11.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.358" (9.10mm)