Stackpole Electronics Inc CD14ZT0R00
Part No.:
CD14ZT0R00
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
CD14ZT0R00.pdf
Description:
RES 0 OHM JUMPER 1/4W AXIAL
Shipping
CD14ZT0R00 Specifications
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
CD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
0 Ohms
Tolerance:
Jumper
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Carbon Film
Features:
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)