Cornell Dubilier Knowles CD10FD181JO3F
Part No.:
CD10FD181JO3F
Datasheet:
CD10FD181JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 180PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD10FD181JO3F Specifications
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.142" (3.60mm)
Size / Dimension:
0.390" L x 0.209" W (9.90mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
0.370" (9.40mm)