Cornell Dubilier Knowles CD10ED820JO3
Part No.:
CD10ED820JO3
Datasheet:
CD10ED820JO3.pdf
Description:
CAP MICA 82PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD10ED820JO3 Specifications
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.142" (3.60mm)
Size / Dimension:
0.370" L x 0.201" W (9.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.350" (8.90mm)