Cornell Dubilier Knowles CD10ED500JO3F
Part No.:
CD10ED500JO3F
Datasheet:
CD10ED500JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 50PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD10ED500JO3F Specifications
Capacitance:
50 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.142" (3.60mm)
Size / Dimension:
0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.339" (8.60mm)