Cornell Dubilier Knowles CD10ED470JO3
Part No.:
CD10ED470JO3
Datasheet:
CD10ED470JO3.pdf
Description:
CAP MICA 47PF 5% 500V RADIAL
Shipping
CD10ED470JO3 Specifications
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.142" (3.60mm)
Size / Dimension:
0.370" L x 0.189" W (9.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.339" (8.60mm)