Panduit Corp CCS19-S8-C
Part No.:
CCS19-S8-C
Datasheet:
CCS19-S8-C.pdf
Description:
CBL CLIP P-TYPE NATURAL FASTENER
Shipping
CCS19-S8-C Specifications
Product Status:
Active
Opening Size:
0.190" (4.83mm)
Color:
Natural
Length:
Width:
0.370" (9.40mm)
Height:
Panel Hole Size:
0.167" (4.24mm)
Material Thickness:
0.050" (1.27mm)