TDK Corporation CCR30.0MXC7T
Part No.:
CCR30.0MXC7T
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CCR30.0MXC7T.pdf
Description:
CERAMIC RES 30.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
CCR30.0MXC7T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CCR
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Ceramic
Frequency:
30 MHz
Frequency Stability:
±0.2%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
8 pF
Impedance:
40 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:
0.043" (1.09mm)