TDK Corporation CCR10.0MXC8T
Part No.:
CCR10.0MXC8T
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CCR10.0MXC8T.pdf
Description:
CERAMIC RES 10.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
CCR10.0MXC8T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CCR-MXC8
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Ceramic
Frequency:
10 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
18 pF
Impedance:
40 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.049" W (3.20mm x 1.25mm)
Height:
0.031" (0.79mm)