Littelfuse Inc. CCMR6.25T
Part No.:
CCMR6.25T
Package:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
CCMR6.25T.pdf
Description:
FUSE CRTRDGE 6.25A 600VAC/250VDC
Shipping
CCMR6.25T Specifications
Package / Case:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Product Status:
Obsolete
Current Rating (Amps):
6.25A
Voltage Rating - AC:
600 VAC
Voltage Rating - DC:
250 VDC
Approval Agency:
CE, CSA, UL
Size / Dimension:
0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)