Panduit Corp CCH12-S10-M0
Part No.:
CCH12-S10-M0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
CCH12-S10-M0.pdf
Description:
CBL CLAMP P-TYPE BLACK FASTENER
Shipping
CCH12-S10-M0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Clamp, P-Type
Type Attributes:
Opening Size:
0.120" (3.05mm)
Mounting Type:
Fastener
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Black
Length:
Width:
0.500" (12.70mm)
Height:
Panel Hole Size:
0.203" (5.16mm)
Material Thickness:
0.050" (1.27mm)