Noren Thermal Solutions CC9001-4X-230
Part No.:
CC9001-4X-230
Manufacturer:
Noren Thermal Solutions
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
CC9001-4X-230.pdf
Description:
CABINET COOL TYP4X 70.5LX23.75"W
Shipping
CC9001-4X-230 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Noren Thermal Solutions
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Air to Water Cabinet Cooler
Voltage - Input:
230VAC
Specifications:
6" Fan (8), 57000 BTU/hr, Stainless Steel, Type 4X
Size / Dimension:
70.50" L x 23.75" W x 8.00" H (1790.7mm x 603.25mm x 203.2mm)