Noren Thermal Solutions CC6361-4X-115
Part No.:
CC6361-4X-115
Manufacturer:
Noren Thermal Solutions
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
CC6361-4X-115.pdf
Description:
CABINET COOL TYPE 4X 29LX13.87"W
Shipping
CC6361-4X-115 Specifications
Manufacturer:
Noren Thermal Solutions
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Air to Water Cabinet Cooler
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
6" Fan (3), 21800 BTU/hr, Stainless Steel, Type 4X
Size / Dimension:
29.00" L x 13.87" W x 8.00" H (736.6mm x 352.4mm x 203.2mm)