Carlo Gavazzi Inc. CC630/4SAD100
Part No.:
CC630/4SAD100
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Contactors (Electromechanical)
Package:
Datasheet:
CC630/4SAD100.pdf
Description:
RLY CONT 4P 100VACDC 2NO/2NC
Shipping
CC630/4SAD100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
CC
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage:
100VAC/DC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
630 A
Switching Voltage:
690VAC - Max
Features:
Auxiliary Contacts
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
-5°C ~ 60°C
Must Operate Voltage:
86 VAC/DC
Must Release Voltage:
30 VAC/DC