Carlo Gavazzi Inc. CC18SA120
Part No.:
CC18SA120
Datasheet:
CC18SA120.pdf
Description:
RELAY CONTACTOR 3POLE 18A 120V
Shipping
CC18SA120 Specifications
Coil Voltage:
120VAC
Contact Rating (Current):
18 A
Switching Voltage:
690VAC - Max
Operating Temperature:
-5°C ~ 60°C
Must Operate Voltage:
102 VAC
Must Release Voltage:
36 VAC