Carlo Gavazzi Inc. CC18/4SA120
Part No.:
CC18/4SA120
Datasheet:
CC18/4SA120.pdf
Description:
4P CONT S 120V 50/60HZ NO AUX
Shipping
CC18/4SA120 Specifications
Coil Voltage:
120VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
18 A
Switching Voltage:
690VAC - Max
Operating Temperature:
-5°C ~ 60°C
Must Operate Voltage:
102 VAC
Must Release Voltage:
36 VAC