Carlo Gavazzi Inc. CC150LA110
Part No.:
CC150LA110
Datasheet:
CC150LA110.pdf
Description:
3P CONT L 110V50/60HZ 2NO2NC
Shipping
CC150LA110 Specifications
Coil Voltage:
110VAC
Contact Rating (Current):
150 A
Switching Voltage:
690VAC - Max
Termination Style:
Box Lug
Operating Temperature:
-5°C ~ 60°C
Must Operate Voltage:
93.5 VAC
Must Release Voltage:
33 VAC