Carlo Gavazzi Inc. CC130SA110
Part No.:
CC130SA110
Datasheet:
CC130SA110.pdf
Description:
3P CONT S 110V 50/60HZ 2NO2NC
Shipping
CC130SA110 Specifications
Coil Voltage:
110VAC
Contact Rating (Current):
130 A
Switching Voltage:
690VAC - Max
Operating Temperature:
-5°C ~ 60°C
Must Operate Voltage:
93.5 VAC
Must Release Voltage:
33 VAC